*******************Grabowskie Towarzystwo Kajakowe********************

Zdzisław Aksamski

ul.Szkolna 23

63-520 Grabów nad Prosną

605 830 964
609 822 002
695 311 450

https://www.facebook.com/GrabowskieTowarzystwoKajakowe?fref=ts

 

 

Nowo powstałe Stowarzyszenie jakim jest Grabowskie Towarzystwo Kajakowe jako jedno z nielicznych organizacji na terenie gminy i powiatu dostrzegło zapotrzebowanie mieszkańców na aktywny wypoczynek poprzez uprawianie kajakarstwa. Już w roku bieżącym zajęliśmy się profesjonalną organizacją przedsięwzięć o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Priorytetową jednak działalnością jest organizacja spływów kajakowych rzeką Prosną. Mimo, że działalność będzie miała jednak charakter sezonowy, to i tak ze względu na swoją niszową naturę , będzie stanowić podstawowy filar rozwoju i promocji naszego Towarzystwa a także promocji naszej gminy i powiatu. W ubiegłym sezonie 2012 w lipcu "spłynęła" zakupiona z ze środków europejskich flota 8 kajaków z pełnym wyposażeniem, która z prywatnymi kajakami członków Towarzystwa pokazała się od lipca do pazdziernika na wodach " naszej "rzeki. Wraz z Grabowskim Centrum Organizacji Sportu i Rekreacji (www.gcosir.pl) zorganizowaliśmy szereg spływów na trasie Grabów -Błonie-Przystajnia -Most (6-7 godzin) dając weekendowy wypoczynek mieszkańcom powiatu i innych miast. Byliśmy również partnerami w organizacji Rodzinnych Pikników Rowerowych często łączonych z pływaniem kajakami po stawie (jeziorze)Krzyżowiec niedaleko Grabowa. Wraz ze stałymi partnerami zorganizowaliśmy dwa spływy dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie. Jeden dla klasy o profilu turystycznym, drugi dla Klubu Europejskiego szkoły co stało się początkiem wzajemnej współpracy ze szkołą i wypełnia nasze zobowiązania statutowe pracy na rzecz dzieci i młodzieży. Z przykrością informujemy ,że nie udało nam się w roku 2012 otworzyć biura Towarzystwa w budynku przekazanym w użytkowanie decyzją Rady Miasta z przyczyn zupełnie od nas niezależnych.

 

Komunikat Grabowskiego Towarzystwa     Kajakowego!!!!

Szanowni miłośnicy  kajakarstwa!

 

W związku z  pojawieniem się na Prośnie „naszej rzece ”,większej ilości kajaków niż w ubiegłym sezonie pragniemy Wam przekazać następującą informację:

Jesteśmy organizacją o nazwie Grabowskie Towarzystwo Kajakowe którego celem jest min. perfekcyjna i profesjonalna organizacja spływów kajakowych rzeką Prosną i nie tylko. Potwierdzeniem tego jest ścisła współpraca z Grabowskim Centrum Organizacji Sportu i Rekreacji ,która to  skupia instruktorów kajakarstwa  ratowników wodnych i medycznych ,zaangażowanych bezpośrednio w każdy przeprowadzony przez nas spływ. Nasi instruktorzy perfekcyjnie znają topografię rzeki, każde w niej powalone drzewo, szybki nurt zakos czy głębie.

Z nami pływasz bezpiecznie jednocześnie ucząc się tajników kajakarstwa ,które możesz pogłębić w naszej szkółce kajakowej.

Stanowczo odcinamy się od tzw .hochsztaplerów kajakarstwa-organizatorów, których głównym jedynym celem jest zysk. Cała ich działalność polega na wypożyczeniu kajaka i odebraniu uczestników w określonym miejscu. Taka działalność nie ma nic wspólnego z prawdziwym kajakarstwem wręcz wyrządza mu szkodę, bowiem uczestnicy tych „pseudo” spływów niczego się nie uczą, a niejednokrotnie ich udział w spływie ogranicza się tylko do alkoholowej libacji, do której  „o zgrozo” przyczynia się sam organizator dowożąc alkohol, czego ostatnio byliśmy świadkami.

 

Z takimi organizatorami nie chcemy żadnej współpracy, ani teraz ani w przyszłości!!!! Nie chcemy również, aby w jakiekolwiek spływy   na Prośnie , kojarzone były z opisanym powyżej sposobem ich organizowania, które w wyniku niekompetencji wspomnianych hochsztaplerów, tylko wypaczają pojęcie rekreacji i aktywnego wypoczynku. 

Chcesz uczyć się prawdziwego kajakarstwa pływaj z nami.!!!!!!

W maju pierwsze spływy  Prosną……….

Zapraszamy na spływy kajakowe rzeką Prosną

Serdecznie witamy na stronie poświęconej kajakom w Dolinie Prosny i zapraszamy do      skorzystania z naszej oferty, także  na stronie : Grabowskie Centrum Organizacji  Sportu i                         Rekreacji oraz na facebooku –Grabowskie Towarzystwo Kajakowe .                      Jesteśmy stowarzyszeniem ludzi dla których,  kajakarstwo to  pasja, dlatego organizujemy spływy kajakowe z przewodnikiem , instruktorem, ratownikami.  Zapewniamy transport z miejsca zakończenia spływu do miejsca wypłynięcia.

Służymy fachowymi poradami i instruktażem licencjonowanego instruktora kajakarstwa, pomożemy wybrać trasę, podpowiemy co warto zobaczyć i gdzie warto płynąć.

Pływamy przez cały rok (nawet zimą!) i zorganizujemy też spływy w Noc Świętojańską z pochodniami, także spływy  nocne dla zawansowanych.

Jeśli są Państwo zainteresowani bliższym poznaniem przyrody i ciekawych miejsc Doliny Prosny zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W swojej ofercie posiadamy spływy jednodniowe,  weekendowe i wielodniowe. Na życzenie klientów przygotujemy spływ kajakowy w dowolnym fragmencie rzeki.

Nasze propozycje:

1.Standartowy spływ weekendowy 5-6 godzinny na trasie Grabów (Błonie) z przerwą na odpoczynek i posiłek w miejscowości Kanie, następnie płyniemy do miejscowości Przystajnia (most) gdzie kończymy i przywozimy uczestników na miejsce startu.

SPŁYWAMY W KAŻDĄ SOBOTE I NIEDZIELE

ZBIÓRKA O GODZ. 11.00 (lub do uzgodnienia) NA "BŁONIACH"

(TYŁY TARGOWISKA MIEJSKIEGO W GRABOWIE NAD PROSNĄ PRZY UL. RYBACKIEJ)

 

2.Weekendowy-Wieruszów start z agroturystyki „U Wioletty” do miejscowości Brzeziny- most.(na zamówienie)

3.Dwudniowy –Start Wieruszów agroturystyka „U Wioletty” z przerwą w agroturystyce Brzeziny następnie płyniemy do Grabowa- zakończenie na Błoniach.(na zamówienie)

4.Na życzenie klienta zorganizujemy spływ na rzece Barycz na proponowanym wycinku rzeki np. Odolanów-Milicz a także jesteśmy otwarci na inne propozycje i sugestie.

 

Przyjmujemy zamówienia indywidualne, grupowe(16-20) osób),chętnie współpracujemy z grupami integracyjnymi zakładów pracy.

DZWOŃ I REZERWUJ MIEJSCE

605 830 964

609 822 002

695 311 450

 

RUSZAMY JUŻ W Maju!!!!